Switch to English 

Vernieuwde site
Kasklimaat.nl is geheel vernieuwd. De site biedt hulp bij het verbeteren van energiemanagement en klimaatregeling. Naast het verkrijgen van concrete informatie is het mogelijk om met behulp van rekenprogramma's meer inzicht te krijgen in de bedrijfsvoering en deze te verbeteren. Zo kunt u met de module "Mijn Bedrijf" voor iedere wijziging in de productiemiddelen of klimaatstrategie bepalen wat de gevolgen zijn voor de kosten en opbrengsten en de gevolgen voor het klimaat in de kas. Met een abonnement kan onbeperkt gebruik gemaakt worden van alle rekenmodules op de site, inclusief de module "Mijn Bedrijf". Via het forum kunnen vragen gesteld worden aan collega's. Verder staat een team van deskundigen op gebied van energie en klimaat klaar om uw vragen te beantwoorden.

Als u reeds bent ingeschreven bij kasklimaat.nl ga dan hier naar uw persoonlijke instellingen en geef aan of u een abonnement wilt of alleen de gratis nieuwsbrief wil ontvangen. Let op: als u uw gegevens niet vernieuwd vervalt uw inschrijving en ontvangt u in het vervolg ook geen nieuwsbrief meer.
 
Warmtekracht
Deze nieuwsbrief staat in het teken van warmtekracht.
Helaas is de MEP voor installaties op bio brandstof vooralsnog komen te vervallen. Dit heeft tot gevolg dat een WKK op palmolie in de meeste gevallen niet meer interessant is. Voor een WKK die op gas draait heeft dit echter geen invloed. Een WKK op gas kan op veel bedrijven nog steeds een interessante optie zijn om de energiekosten te drukken.

Aandacht voor de techniek
Wat komt er echter allemaal kijken bij de inpassing van een WKK?
In een intervieuw met Rien Bot, directeur bij Agro-Energy, worden de technische zaken uitgelicht die extra aandacht vragen voordat een WKK wordt aangeschaft. Rien is voor zijn functie bij AE productmanager geweest bij PON en kent alle ins en outs van de techniek rondom WKK's. Over begrippen rondom WKK inpassing en gebruik, zoals de keuze voor 400 V of 10 kV, kostprijs, spark spread en meer kunt u hier informatie vinden.

Haalbaarheid WKK
Voor de teelt van komkommer, tomaat, paprika en roos is voor verschillende bedrijfsgroottes een haalbaarheidsberekening uitgewerkt. U krijgt hiermee snel inzicht of een WKK op uw bedrijf interessant is of niet.
 
© Cli Mate 2012    | Contact|Disclaimer